16 lipca –  Uroczystość Matki Bozej Szkaplerznej

„Królowo, Ozdobo Karmelu
Opiekunko sławna
Szkaplerzem swoim nas osłoń
od pocisków Złego
Prowadź nas, prowadź nas”

 W całym Zakonie Karmelitańskim 16 lipca przeżywamy Uroczystość Patronalną Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Pani Szkaplerza Świętego.

 W tym dniu w naszym kościele Msze święte odpustowe o godz. 7:00, 12:00, 18:00. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.

O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędowniczko szkaplerza Św., Matko Boga! Oto ja, Twoje dziecko, wznoszę do Ciebie błagalne ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królo­wo szkaplerza Św., ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.
Jeśli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż mam się udać? Wiem, o dobra Matko, że Serce Twoje wzruszy się moim błaga­niem i wysłuchasz mnie w moich problemach, gdyż Wszechmoc Boża spoczywa w Twoich rękach, a użyć jej możesz według upodobania. Od wieków tak czczona, najszlachetniejsza Pocieszycielko strapionych, powstań i swą potężną mocą rozprosz moje cierpienia, ulecz, uspokój mą zbolałą duszę, o Matko pełna litości! Ja zaś wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Na Twoją chwałę w szkaplerzu św. żyć i umierać pragnę. Amen.